Loading…

Koncert HLASkontraBAS

V pondělí 8. ledna od 19:00 vystoupí v Podolské Ta Kavárně (Na Topolce 1B) duo Ridina Ahmedová a Petr Tichý se svým mimořádným koncertem pouze pro ženský hlas a doprovodný akustický kontrabas.

Ridina Ahmedová a Petr Tichý se potkávali v různých sestavách až nazrál čas splnit si dávný sen – zkusit hrát autorskou hudbu jen takhle ve dvou, akusticky, čistou, obnaženou a bez obvyklého vystlání dalšími doprovodnými nástroji, často tvořenou za pomoci živého loopingu (Loopstation, přístroj umožňující vrstvit přes sebe stopy kontrabasu i hlasu).

Hraní v takhle komorním obsazení je intenzivní zkušenost. Přináší pevné mantinely dané prostým instrumentálním obsazením, ale současně i velikou svobodu. Je v tom křehkost i pevnost, protože když jsou jen dva nástroje, můžou se propojit hodně nablízko. Jak sami říkají, je to pro ně intenzivní cesta do čiré radosti ze zvuku. Žánrově se pohybují na rozhraní jazzu, minimalismu, vážné hudby, soulu, alternativy, i když, jak oba uvádějí, „škatulky jsou pro nás asi dost krátké“.

Událost na FB

Zdroj

Napsat komentář