Loading…

Za termity do pralesů tří kontinentů

Ve středu 7. března od 19:00 do 20:30 proběhne v 2. patře pavilonu D v Hobby centru  4 (Bartákova 1200/4, 140 00 Praha 4 – Krč) další cestovatelský večer. Přednášku Za termity do pralesů tří kontinentů promítne a odprezentuje Tomáš Větrovský.

Tomáš Větrovský většinou sedí u počítače a zabývá se výzkumem mikroorganizmů. Občas se ale kvůli něčemu tak miniaturnímu musí vytáhnout paty z tepla pracovny a je třeba urazit obrovskou vzdálenost. Během cest za termity, jejich mikroskopickými souputníky a jinou tropickou havětí navštívil za poslední dva roky rovníkové pralesy tří kontinentů na Papui-Nové Guinei, v Ekvádoru a Kamerunu. Pozoroval stvoření, kterých by si běžný cestovatel jen stěží všiml.

Vstupné je 60 Kč. Prodej vstupenek a vstup do sálu nejdříve 20 minut před promítáním.

Událost na FB

Zdroj

One thought on “Za termity do pralesů tří kontinentů

  1. Vážený pane , velice se omlouvám, mám dotaz. Navštívil jsem prales v povodí Amazonie v Ekvádoru a tamější průvodce mi řekl že ona asi 1 m. dlouhá hnízda na stromě jsou termitiště a že je obývají termiti. Při menším porušení z něj /hnízda/ vylezl hmyz velmi podobný mravenci. Jsem pouhým laikem a nechtěl jsem oponovat. Velice se omlouvám že jsem si dovolil obtěžovat, ve veškeré úctě Jan Slípka

Napsat komentář