Loading…

Příprava Dvoreckého mostu postoupila do další fáze

Veřejná architektonická soutěž na podobu nového mostu pro tramvaje, který má spojit Smíchovskou a Podolskou stranu Vltavy přibližně od Lihovaru ke Žlutým lázním, tzv. Dvoreckého mostu, má za sebou první kolo. Sešlo se několik desítek návrhů. Z nich Magistrát v pátek vybral pět až sedm nejkvalitnějších, které postoupí dál. Ty poté posoudí odborná porota složená z architektů a zastupitelů.

Tato soutěž bude mít dvě fáze. Komise posoudí nejen vzhled, ale také technickou proveditelnost a ekonomickou rentabilitu. Mezi členy nebude chybět primátorka Krnáčové a starostové dotčených městských částí (P4 – Petr Štepánek, P5 – Pavel Richter), za architekty pánové Jan Jehlík, Petr Pelčák nebo Tomáš Rotter. Termín oznámení vítěze zatím není znám.

Dosud jasno není ani o termínu realizace plánované stavby. Vážně mluvit se o novém mostu začalo loni v létě. Má být určen pro MHD, chodce a cyklisty, s vjezdem automobilové dopravy se nepočítá. Cílem je zrychlit propojení Prahy 4 a Prahy 5. V budoucnu má na tento most navázat i nová tramvajová trať Jeremenkovou ulicí na Budějovickou a dále do Michle.

Zdroj

Obrázek: metro.cz

2 thoughts on “Příprava Dvoreckého mostu postoupila do další fáze

  1. Dobrý den, zajímá mě, kde je možné návrhy vidět, které byly vybrány, bude nějaká prezentace?

Napsat komentář