Loading…

Obyvatelé Prahy 4 se mohou vyjádřit k Metropolitnímu plánu

MČ Praha 4 spustila na svém webu sběr podnětů a připomínek občanů a institucí k tzv. Metropolitnímu plánu, což je soubor územně plánovací dokumentace, který má určit budoucí podobu Prahy. Stávajícímu územnímu plánu skončí ze zákona platnost v roce 2022, proto je třeba zpracovat plán nový. Již od roku 2012 probíhají přípravné práce.

Nyní se proces blíží k prvnímu veřejnému projednání – 16. dubna by měla být představena nová verze dokumentu, ke které se budou moci dva měsíce vyjdařovat městské části a dotčené instituce a poté jeden měsíc veřejnost.

Praha 4 chce ještě předtím znát názory svých občanů na v současné době zveřejněnou verzi 3.3 ze září 2017. Technicky bylo nakonec zvoleno jednoduché řešení – na email metroplan@praha4.cz mohou všichni zájemci zasílat vyplněné .doc formuláře.

Připomínky mohou směřovat k obecným tématům (např. k souladu s právními předpisy, k ochraně zeleně či stávající vybavenosti, k základním koncepcím, ke znění konkrétních článků apod.), stejně tak mohou být směřovány ke konkrétní lokalitě či ploše (např. k navrženému a popsanému cílovému charakteru lokality, k nastavené výškové regulaci, k navrhovaným veřejně prospěšným stavbám, k vymezení parků apod.)

Pro laiky může být složité se v dokumentech vyznat, Praha 4 proto připravila návod, jak Metropolitní plán číst.

Způsob vypořádání připomínek zatím nebyl oznámen, budeme situaci nadále sledovat a včas přineseme nejnovější informace.

Zdroj

2 thoughts on “Obyvatelé Prahy 4 se mohou vyjádřit k Metropolitnímu plánu

  1. Nejdřív si dejte do pořádku tu dlažbu kolem Kongresového centra a chodníky v ulici 5 května a i v ulici Na Pankráci a i na náměstí Hrdinů už léta je kousek za pomníkem Horákové u laviček chodník v tak mizerném stavu. A taky bych uvítal častější kontroly Městské nebo Státní policie když už na Náměstí Hrdinů okupovali 5 budov a u Nuselského mostu mají ředitelství. Bydlím v ulici 5 května už asi 25 let a potkat tu patrolu policie je zázrak a kdejaký idiot toho zneužívá a parkuje hned u svatebních salonů na chodníku. A uvažoval bych přejmenovat ulici 5 května na Svatební když už tam máme 5 svatebních salonů a jen 2 prodejny potravin a od sebe dost daleko. A taky dát posadkam co odváží plasty z ulice Hradeckých aby to odváželi častěji jinak je tam hrozný bordel.

Napsat komentář