Praha 4 živě

Nejnovější informace o dění v Praze 4

O nás

O čem je tento web?

Praha 4 živě je zpravodajský portál o městské části Praha 4. Čtenářům přináší nejnovější zprávy o zdejším dění, naleznete zde pozvánky na akce, reportáže z proběhlých událostí, v plánu jsou rozhovory, články o historii a otevřená galerie fotografií. Budujeme širokou databázi odkazů na další zpravodajství, spolky, sportovní oddíly, provozovny a dalších stránky z Prahy 4. Web také sdružuje autory, které Praha 4 zajímá, a dává jim možnost publikovat své názory. Pomocí kategorií příspěvků rozlišujeme mezi neutrálním zpravodajstvím a subjektivními názory a komentáři jednotlivých redaktorů. Našim cílem je zprostředkovat co možná nejširší spektrum informací pro zdejší obyvatele a vytvořit nejrozsáhlejší a nejlepší nezávislý web o Praze 4.

 

Můžu přispívat i já?

Ano! V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat a domluvíme se na spolupráci.

 

S čím můžu pomoct?

Možností je celá řada. Například:

  • Stát se redaktorem zpravodajství, sledovat dění a připravovat články, reportáže a rozhovory.
  • Přispívat s vlastními texty do názorové rubriky. Psát můžete na libovolné téma, které se týká Prahy 4.
  • Pomáhat s přípravou grafiky a fotografií.
  • Šířit povědomí o našem webu a propagovat jeho obsah.
  • Dávat nám vědět o tématech, akcích či odkazech, které jsme přehlédli.
  • Cokoliv dalšího vás napadne – ozvěte se.

 

Můžu zde publikovat cokoliv?

Ne. Projekt je sice otevřený všem aktivním redaktorům a blogerům, kteří chtějí psát o Praze 4 či některé její části, volný prostor však neznamená anarchii. Příspěvky musí být slušné a měly by mít určitou úroveň, aby si naši čtenáři nepletli tento web s hnojištěm. Vítáme různé názory na věc, nepravdivé informace či osobní útoky jsou však nepřípustné. Vyhrazujeme si právo do příspěvků zasahovat, nezveřejnit je, případně je stáhnout, v krajním případě zcela ukončit spolupráci s autorem, pokud to bude nutné. Totéž platí i pro komentáře pod jednotlivými články.

V našem zájmu není cenzura obsahu, a proto doufáme, že tato pravidla budeme uplatňovat pouze výjimečně, nejlépe vůbec ne.

 

Kdo za webem stojí?

Nápad na zpravodajský a informační portál o Praze 4 se zrodil v létě 2017. Mnoho obcí své lokální noviny má, Praze 4, ačkoliv jde počtem obyvatel o páté největší město v České republice, dosud něco podobného chybělo. Jsou tu stránky radnice, sekce „Praha“ zpravodajských webů a potom celá řada lokálních stránek spolků a aktivních občanů, zastřešující projekt však dosud chyběl.

Autorem webu, majitelem domény a plátcem hostingu je Alois Sečkár.